Pokazuje: 1 - 5 z 5 artykułów

Terapia schematów

to nowe podejście terapeutyczne, wywodzące się z III fali integrujące nurt poznawczo–behawioralny, teorię relacji z obiektem i konstruktywizm, jak i psychodynamiczny oraz Gestalt. Wywodzi się z teorii przywiązania Bowlby’ego, zakładająca, że niezaspokojone potrzeby dziecka negatywnie wpływają na jego rozwój i przenosi się na życie dorosłe. To system terapii opracowany dla pacjentów z chronicznymi, intensywnymi zaburzeniami psychologicznymi, które …

Dziecko-Dorosły-Rodzic

Koncepcja Berne`a Analiza transakcyjna Na nasze Ja składają się trzy osoby: rodzic, dorosły i dziecko.Codziennie do głosu dochodzą wszystkie trzy części Ja i każda z nich ma wpływ na to, jak się zachowujemy.Nasz sposób porozumiewania się z innymi będzie przybierał wyraźnie różne formy w zależności od tego, jaką wewnętrzną rolę przyjmiemy: rodzica, dorosłego czy dziecka.RODZICWewnętrzny rodzic to ogromny zbiór reguł, moralnych zasad …

Komunikacja

Słuchanie to podstawowa umiejętność służąca tworzeniu i utrzymywaniu związków z innymi ludźmi. Zawsze angażujemy swoją uwagę, aby  zrozumieć w jaki sposób spostrzega siebie, co czuje nasz rozmówca.Aby patrzeć oczami drugiej strony wyzbywamy się swoich uprzedzeń,  przekonań, niepokojów i interesów. „Interesuję się tym, co dzieje się w twoim życiu – ty i twoje doświadczenia są dla mnie ważne.” Zawsze opiera się na …

Rozwój osobisty

To:1. Rozwój konkretnych kompetencji praktycznych: na przykład nauka programowania.2. Rozwój umiejętności, które mają wartość samą w sobie, ale  mogą też służyć celom praktycznym, a nawet finansowym: na przykład nauka języków obcych.3. Rozwój umiejętności artystycznych: na przykład nauka gry na gitarze, malowania.4. Rozwój intelektualny i duchowy: nabywanie erudycji, mądrości humanistycznej, autentycznym poszerzaniu horyzontów myślowych,  ale nie dotyczy to aspektów …

Coaching

próba definicji Coach pracuje z klientem, aby ten, dzięki ukierunkowanej pracy szybko, znacząco i trwale poprawił swoją efektywność w życiu osobistym i zawodowym. Jedynym ce­lem coacha jest praca nad tym, aby klient rozwinął cały swój potencjał tak, jak go sam zdefiniuje. Za tą definicją kryje się sześć ważnych zasad, które pomagają odróżnić coaching od innych – …